جمعه 26 شهریور 1400

وصیتنامه شهید حمدالله جهانی از شهدای عشایری استان چهارمحال و بختیاری

تاریخ خبر: شنبه, 12, 1400
جهانب
ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان چهارمحال و بختیاری
وصیتنامه شهید حمدالله جهانی از شهدای عشایری استان چهارمحال و بختیاری
عزيزان نگذاريد خون شهيداني همچون بهشتي، مطهري و منتظري شهيداني كه اسكلت انقلاب ما بودند و آن شهيدان زنده‏اي كه الان اسكلت انقلاب هستند از بين برود

متن وصيتنامه رزمنده شهيد حمدالله جهاني

بسم اللَّه الرحمن الرحيم

«اللهم عرفني نفسك فانك ان لم تعرفني نفسك لم اعرف رسولك اللهم عرفني رسولك فانك ان لم تعرفني رسولك لم اعرف حجتك اللهم عرفني حجتك فانك تعرفني حجتك ضللت عن ديني»

 اي خدا تو مرا به خود بشناسان كه اگر تو مرا به خويش شناسايي نفرمايي، رسولت را نخواهم شناخت. اي خدا رسولت را به من بشناسان و گرنه حجت تو را نخواهم شناخت. خدايا تو حجت خود را به من بشناسان و گرنه از دين خود گمراه خواهم شد.

 شهادت مي‏دهم به وحدانيت خدا و شهادت مي‏دهم كه خدا آفريننده و خالق تمام موجودات جهان است و شهادت مي‏دهم او واحد است و آفريننده آسمان‏ها و زمين و آفريننده تمام جهان است. شهادت مي‏دهم محمد امين - صلي اللَّه عليه و آله -، پيامبر و فرستاده‏ي خداست و شهادت مي‏دهم كه قرآن را خداوند به وسيله‏ي پيامبر اسلام حضرت محمد - صلي اللَّه عليه و آله - فرستاد.

 با درود و سلام بر ستاره درخشان امامت آقا امام زمان (عج) و اميد هميشگي مسلمانان و با سلام و درود بر نائب بر حق آن حضرت امام امت، اسطوره مقاومت ملت و با سلام و درود بر شهداي اسلام از هابيل تا كربلاي حسيني و سالار كربلا، حسين بن علي - عليه السلام - و از كربلاي حسين تا كربلاي سرچشمه و سالار كربلاي سرچشمه شهيد مظلوم بهشتي و 72 تن از ياران با وفاي او، اين عاشقان كربلاي حسيني.

 خدايا موقعي بر سر انتخاب راه فكر مي‏كردم ترا شكر مي‏كنم كه در اين انتخاب پيروز شدم و تو را انتخاب كردم. اين تن ضعيف من در اختيار تو هر چه مي‏خواهي با آن انجام بده من حركت كردم و آخر حركتم را با تكه تكه شدن در راه اسلام بنا نهادم الهي تو خوب مي‏داني مي‏خواهم به تو برسم ولي گاهي نفس انسان را به اشتباه مي‏كشاند و خدايا تو مرا هدايت كن تا در اين امتحان پيروز شوم خدايا چه خوب است لحظه‏اي كه شربت شيرين شهادت را بنوشم و تو را از نزديك ملاقات كنم.

  پدر و مادر بزرگوارم من در زندگي نتوانستم فرزندي شايسته براي شما باشم مرا ببخشيد و حلال كنيد ولي بعد از مرگ من قامتتان را محكم نگهداريد و در برابر منافقان اين جامعه ضعف نشان ندهيد و پايدار باشيد.

 2ـ خواهرانم سعي كنيد حجاب اسلاميتان را رعايت كنيد و زينب گونه باشيد و زينب‏وار جامعه را بسازيد.

3ـ برادران و دوستاني كه عمري را با هم بوديم انقلاب جرقه‏اي بود كه ما را از فسادها و نابرابري‏ها به سعادت‏ها و خوشبختي‏ها رساند، سعي كنيد بيش از اين خود را بسازيد و از امام دور نشويد و مانند شمع گرد او بچرخيد كه او تنها كسي است كه شما را به سعادت مي‏رساند و در كارهايتان اخلاص داشته باشيد و تقوي را سرلوحه قرار دهيد.

 4ـ اي حزب اللهي‏ها سعي كنيد با رهبري قاطعانه امام، امور را به دست بگيريد و نگذاريد ديوصفتان براي كسب ماديات جاي شما را بگيرند و شما را از صحنه بيرون كنند.

  اي كساني كه با ياران امام روي خوشي نداريد بدانيد كه با خود در باطن روي خوشي نداريد، سعي كنيد به بيراهه و بدبختي كشيده نشويد. شمائي كه حتي از امام هم خودتان را جلو انداخته‏ايد و فتوا مي‏كنيد، براي انقلاب كار مي‏كنيد، فرمايشات امام را سعي كنيد عمل كنيد، نمي‏خواهد توجيه كنيد امام فرمايشاتش كاملاً قابل درك براي مردم است و احتياج به توجيه شما ندارد.

  من حدود 2 سال و 6 ماه نماز و دو ماه و پنج روز روزه بدهكار هستم، سعي كنيد در صورت امكان به جا آوريد.

  يك هفته صداي دلنشين قرآن بر بام خانه به صدا در آوريد تا اين كوردلان از خدا بي‏خبر بفهمند اگر چه رفتم ولي هدفي كه براي آن به شهادت رسيدم هميشه زنده است.

  در آخر چند كلمه‏اي با شما برادران مخلص صحبت دارم. عزيزان نگذاريد خون شهيداني همچون بهشتي، مطهري و منتظري شهيداني كه اسكلت انقلاب ما بودند و آن شهيدان زنده‏اي كه الان اسكلت انقلاب هستند از بين برود و افرادي كه خداي ناكرده اگر سر كار بيايند انقلاب را شايد به فساد بكشند، جاي شما را بگيرند و در آخر از همه دوستان و برادرانم حلاليت مي‏طلبم و اميدوارم مرا حلال كنيد. من همه شما را حلال كردم و الان كه وصيت مي‏نويسم از همه شما راضي هستم اميدوارم شما هم مرا حلال كنيد انشاء ا....

 شعار هميشگي را يادتان نرود

    خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار.

    حمدالله جهاني

افزودن دیدگاه جدید