جمعه 26 شهریور 1400

یادواره 40 شهید عشایری روستای بیشه دراز شهرستان دهلران و رزمایش خدمات رسانی به عشایر این منطقه توسط سپاه امیرالمؤمنین(علیه السلام) استان ایلام برگزار شد.

تاریخ خبر: یکشنبه, 27, 1400
رزمایش خدمات رسانی و یادواره شهدای بیشه دراز
برگزاری یادواره شهدا و رزمایش خدمات رسانی به عشایر بیشه دراز
یادواره 40 شهید عشایری روستای بیشه دراز شهرستان دهلران و رزمایش خدمات رسانی به عشایر این منطقه توسط سپاه امیرالمؤمنین(علیه السلام) استان ایلام برگزار شد.
یادواره 40 شهید عشایری روستای بیشه دراز شهرستان دهلران و رزمایش خدمات رسانی به عشایر این منطقه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سازمان بسیج عشایری سپاه امیرالمؤمنین(علیه السلام) استان ایلام یادواره 40 شهید عشایری روستای بیشه دراز شهرستان دهلران و همچنین رزمایش خدمات رسانی برگزار شد. در این رزمایش دکتر کریمی تبار نماینده ولی قیه و امام جمعه ایلام و نیز سردار شاکرمی فرمانده سپاه استان و همچنین مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و مدیرکل صدا و سیمای استان، قائم مقام اداره اطلاعات استان و فرماندار و مدیران ادارات شهرستان دهلران حضور داشتند. در این برنامه که در فضای باز روستا برگزار شد، هزار نفر با رعایت پروتکل های بهداشتی حضور داشتند. دراین برنامه دکتر کریمی تبار بیشه دراز را نماد مقاومت و شجاعت در دوران ئغاع مقدس دانستند و بر معرفی خدمات ارزشمند مردم این منطقه عشایری تاکید کردند. سردار شاکرمی فرمانده سپاه استان نیز در این برنامه ضمن ستودن توان و مقاومت این منطقه عشایری در دوران دفاع مقدس قول احداث یادمان شهدای عشایری روستای بیشه دراز را به مردماین روستا دادند و بر خدمات رسانی و محرومیت زدایی این منطقه تاکید نمودند. رزمایش خدمات رسانی شامل اعزام تیم پزشکی چند تخصصی شامل متخصص داخلی ، اطفال ، زنان ، چشم پزشک، روان پزشک، پزشک عمومی، دندانپزشک، داروخانه سیار و تزریقات برادران و خواهران که 200 نفر از عشایر منطقه بیشه دراز و روستاهای اطراف را معاینه نموده و خدمات مختلف ارائه دادند. همچنین 140 بسته معیشتی در بین عشایر این منطقه توزیع گردید.در پاین مراسم از 40 خانواده شهدای والامقام روستای بیشه دراز با اهدا لوح تقدیر به عمل آمد و 500 نفر از شارکین با صرف شام در محل اجرای برنامه پذیرایی شدند. روستای بیشه دراز معروف به دارالمؤمنین و قم دهلران بوده واز دیرباز محل نشو و نمای مردان بزرگ و مؤمنی بوده که با ساخت مسجد در حوالی سال 1340 نقش بزرگی در پرورش مبارزین انقلابی و رزمندگان دوران دفاع مقدس ایفا نموده است. این روستای عشایری که در 33 کیلومتری شهرستان دهلران واقع شده دارای طبیعتی زیبا و بکر بوده و با و غار هویر در ارتفاعات این منطقه به محل عبادتگاه مردان غیور این روستا در ایام گرم سال مبدل شده است. این روستا با تقدیم 40 شهید والا مقام و دهها جانباز ورزمنده نقش بی نظیری در دفاع از نظام و انقلاب داشته است و در دوران فاع مقدس وقتی که شهرهای نهران و دهلران سقوط میکنند از دو طرف محاصره شده ولی به دلیل مقاومت شیرمردان و دلاور زنان تخلیه نشده و با پخت غذا ها و نان های محلی فرزندان خود را در دفاع از ارزش های این مرز و بوم پشتیبانی نموده است.

افزودن دیدگاه جدید