شنبه 17 خرداد 1399

شهید جان محمد اکبری احمد محمودی از شهدای عشایر استان چهارمحال و بختیاری

شهید اکبری
نام
جان محمد
نام خانوادگی
اکبری احمد محمودی
نهاد اعزام
سپاه
وضعیت تاهل
متاهل
تاریخ تولد
1332/12/1
تاریخ شهادت
1366/12/23
شغل شهید
معمار
زندگی نامه

بسم الله الرحمن الرحيم
وصيت به خانواده و فرزندان مى كنم و اگر بنده لياقت پيدا كردم كه در راه حسين و دفاع از مملكت‌اسلامى و دين اسلام  به شهادت رسيدم اين وصييت نامه به فرزندان خود مى كنم محمدرا قربانى كردم به راه حسين و پسر كوچكم را اميدوارم همان طورى كه از اسمش پيداست مثل زين العابدين تا توان دارد دين اسلام را دنبال مى كند و راه شهيدان اسلام را ادامه مى دهندانشائ اله كه پدرتان اگر خداوند قبول كند سعادت كرده است در راهى كه حسين زهرا سرش را داده است شهيد شده است اميدوارم كه شما فرزندان ادامه دهنده راه  من و شهيدان اسلام باشند و وصيت به برادران بزرگترم و بستگان دارم كه بنده حقير را حلال كنيد اگر بدى از بنده  ديده ايد اميدوارم كه مرا ببخشيد و از برادران تنها تقاضا دارم كه بچه هاى مرا تربيت اسلامى كنند و آنان را به مدرسه بفرستيد و نگذاريد آنان بى سواد و بى تربيت بار بيايند كه اسلام به وجود جوانانى  كه در راه حسين جان فدا مى كنند نياز مند است و مجددا  از برادرانم حلاليت مى طلبم و اميدوارم كه از بچه هاى من هم مانند بچه هاى خود محافظت كنند و آنان را نوازش دهند .
همسرم از بچه هاى من كوتاهى نكنيد تا اينكه به سن بلوغ برسند و مانند زينب صبر و استقامت داشته باش و مثل زينب شجاع باش كه زينب تحمل 72  تن شهدا را نمود و اميدوارم كه مرا ببخشيد و حلال كنيد و از تو مى خواهم بچه ها را چنان تربيت كنيد كه ادامه دهنده راه من و ديگر شهيدان اسلام و سالار شهيدان باشند .
وصيت به پدر زنم كه ضمن عرض سلام و خداحافظى از شما مى خواهم كه محمد و سجاد را همانند بچه هاى خود بزرگ كنيد و به مدرسه بفرستيد و آنان را در دل گرم بگيريد به فكر من نيفتند و از وصيت من كوتاهى نكنيد كه بچه ها را به اميد تو گذاشتم و همسرم بعد از اربعين من بچه ها را برمى‌دارى  به خانه پدرت مى روى و اگر خانه را مشترى گرفت بفروشيد و تا اينكه بچه ها بزرگ شوند هم خدا كريم است. و آقا نجف يوسفى تو به فكر بچه ها باش و من به اميد تو اين وصيت را كردم و بچه ها را به دست تو سپردم و تو را به دست خدا مى سپارم..
اى امت اسلامى همگى جوانانتان را  به جبهه بفرستيد اى مادران نكند از رفتن فرزندانتان  به جبهه جلوگيرى كنيم كه فرداى قيامت نمى توانيد جواب زينب را بدهيد زيرا زينب تحمل 72 تن شهيد را نمود.
اى مادران همه مثل خواندن وهب جوانانتان را به جبهه بفرستيد زيرا مادر وهب فرمود سرى را كه در راه خدا دادم پس نمى گيرنم. اى مردم به فكر روز محشر باشيد اين جهان محل امتحان است هر كه از امتحان الهى قبول شد جايش در بهشت است و آنكس كه قبول نشد جايش در دوزخ است و از دوزخيان محسوب مى شود .
در پايان از امت شهيد پرور مى خواهم كه همگى جوانان خود را به جبهه بفرستيد.
و السلام عليكم و الرحمة الله و بركاته.

 

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه جدید