جمعه 3 بهمن 1399

ولایتمداری، اهل علم ، فکر و اندیشه بودن از ویژگی های برجسته شهید محمدعلی قلی زاده بود

تاریخ خبر: یکشنبه, 30, 1399
شهید قلی زاده
خاطراتی از شهید شاخص جامعه عشایری کشور در سال 99
ولایتمداری، اهل علم ، فکر و اندیشه بودن از ویژگی های برجسته شهید محمدعلی قلی زاده بود
شهید عزیزمان ، مؤمن، مخلص، متواضع و در عین حال شجاع، خاکی، بصیر، خدوم، خوش ذوق، اهل دل، خوش خلق، با نشاط، نترس بودند.

شهید قلی زاده حدود 14 الی 15 سال در مجموعه سپاه پاسداران خدمت کردند و در واقع اولین روحانی رسمی مدافع حرم در سپاه بودند که به این فیض عظمای شهادت نائل شدند. یک مدیر نمونه و مربی شایسته و مُبَلِغ گرانقدر و معلم ارزنده ای که حقیقتا اهل ذکر بودند . یاد خدا مرتبا در وجود حاج آقا موج می زد . اهل علم ، فکر و اندیشه بودند و انس شایسته ای با تحقیق و پژوهش داشتند . اتوماسیون اداری که در سپاه راه اندازی شد ، ایشان این شبکه را به زیور احادیث و روایات ائمه، آراستند و آیات کوتاه قرآن را به شکل زیبا و  در این شبکه می گذاشتند و در واقع ایشان یک نورافکن معنوی در مکاتبات اداری شده بود. اهل عمل بود و به آنچه می گفت اول خودش عمل می کرد . به اعتقاد و دانش دینی عامل بود .

ایشان در مأموریت های مختلف از جمله شمال غرب و قله های جاسوسان حضور فعال داشت و علاقه زایدالوصفی به مأموریت های رزمی داشتند . از این جهت آموزش های لازم را هم دیده بودند و یک روحانی صرفا مٌبَلِغ نبودند و در واقع تاکتیک های رزم را به خوبی می دانستند .

یکی دیگر از خصوصیات برجسته این شهید روحانی ولایت مداری ایشان بود و ولایت خط قرمز این شهید عزیز بود . در یک کلام شهید عزیزمان ، مؤمن، مخلص، متواضع و در عین حال شجاع، خاکی، بصیر، خدوم، خوش ذوق، اهل دل، خوش خلق، با نشاط، نترس و در مجموع به معنی واقعی کلمه که در قرآن آمده " انما المؤمنون الذین اذا ذکرالله و جلب قلوبهم " بودند .

راوی: حضرت حجت الاسلام والمسلمین ولی زاده