جمعه 3 بهمن 1399

خاکی، صبور و شیفته خدمت ویژگی های بارز شهید قلی زاده

تاریخ خبر: یکشنبه, 21, 1399
خاطراتی از شهید مدافع حرم حجت الاسلام محمدعلی قلی زاده قشقایی
خاکی، صبور و شیفته خدمت ویژگی های بارز شهید قلی زاده
خاکی، صبور و شیفته خدمت این سه ویژگی شهید قلی زاده مورد تائید و تاکید همه کسانی بود که مدتی را موفق به ارتباط با ایشان بودند.

خاکی، صبور و شیفته خدمت این سه ویژگی شهید قلی زاده مورد تائید و تاکید همه کسانی بود که مدتی را موفق به ارتباط با ایشان بودند. او در همه محیط هایی خدمتی چه در تیپ مالک اشتر مستقر در شهر خمین و چه  در تیپ حضرت ابا عبدالله الحسین مستقر در قم به این ویژه گیها معروف بود.

با اینکه سال ها در پست مدیریتی حضور داشت اما این حضور هیچ صدمه ای به ارتباط این روحانی بزرگوار با بدنه و نیروهای عادی وارد نکرد. در اردوها، رزمایش ها و درمأموریتی که تیپ حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) در مقابل فتنه 88 داشت مرجع خوبی برای آن نیروها بود

شب زنده داری مخفیانه عجیبی داشت. معلوم بود که این تعهّد ریشه در تقوی و خوف او از عاقبت کار بود. ذره ای تظاهر در امورعبادی نداشت، هرچه بود حقیقت تعبّد بود. اولین بار با این تعبّد در سال89 مواجه شدم، اصلاً آدم های سطحی چنین پیش بینی در مورد او نداشتند.

روحانی بزرگواری بود که حضور چند ساله در پست های مدیریتی داشت و جزو مسئولینی بود که ثبات مسئولیت داشت. و در یک مسئولیت، سال های طولانی انجام وظیفه می کرد و در عین حال بسیار متواضع و بی ادعا بود. حضور او در جمع نیروها، حضوری شیرین و موثر بود.

هیچ وقت ایشان را آشفته و بی انضباط ندیدم. آراستگی ظاهری بسیار فوق العاده ای داشت، ساده و آراسته بود. و این حاکی از روح  آرام ایشان بود.

در مقطعی از مسئولیت  چندین روحانی در مجموع عقیدتی که ایشان مسئولیت آن را به عهده داشت در حال خدمت بودند. روحانیون حاضر خیلی از ایشان ابراز رضایت می کردند. او در کارجدی بود ولی حریم روحانیت را بسیار محترم می داشت.

    زبان ایشان زبان محبت و دوستی بود. ودر عین حال صراحت لهجه  فوق العاده ای داشت. به رغم ارتباط و دوستی با نیروها در امر به معروف و نهی از منکر خیلی صریح بود. وقتی یکی از پاسداران جوان قدری در حفظ محاسن شرعی اهمال کرده بود، خیلی دلسوزانه تذکر داده بود.

همیشه از سرویس نقلیه عمومی (اتوبوس سپاه) برای حضور در محل کار استفاده می کرد. در نوشتن گزارشات ماهانه دقت فوق العاده ای داشت و ماهانه چند ساعتی را احتیاطاً مرخصی بیشتری را محاسبه می کرد. و پرکار و کم هزینه بود.

حجه الاسلام دانشور