جمعه 3 بهمن 1399

زندگی نامه شهید ابراهیم یوسفی

شهید ابرهیم یوسفی
نام
ابراهیم
نام خانوادگی
یوسفی
تاریخ تولد
1339/04/25
تاریخ شهادت
1362/05/06
زندگی نامه

زندگینامه شهید ابراهیم یوسفی

  تاریخ تولد:   25/4/39                                 تاریخ شهادت:         6/5/62                  نام پدر: عباس                   

شهید ابراهیم یوسفی در سال 1339 در روستای اسفندآباد در خانواده ای مذهبی بدنیا آمد.

دوران کودکیش را در همان روستا گذراند و تحصیلات ابتدایی خود را به پایان رساند. او کارکردن را از همان کودکی آموخت و با درد ورنج خو گرفت. 

با اینکه درس می خواند آنچنان درد آشنا بود که هیچ گاه دستهای پینه بسته اش و فعالیت او در کنار مزرعه فراموش نمی شد. خلق نیکو و پسندیده ابراهیم برادران را تشویق به انجام فرائض دینی می نمود. طهارت و اخلاص درونی ابراهیم در جلسات بحث و درس تاکتیک های نظامی  زمینه تربیت و پیروی نمودن تمام برادران را از راه سرخش مساعد می نمود. از زمانهای قبل از انقلاب با فعالیت و مبارزه و تقوی، ابراهیم در پخش نوارهای انقلابی و رسوایی رژیم سفاک پهلوی آشنا بود. 

نظم و دقت او در کارها طوری بود که دوستانش در مدتی که او بود نتوانستند یکمرتبه در جلسات بحث و درس جلوتر از او حضور یابند و او بود که مقدمات کار را فراهم می کرد تا بقیه برسند. بی توقع بود و صمیمی و همیشه یا مهدی ادرکنی را زمزمه می کرد. همیشه به برادران و دوستان تذکر می داد وقتی برای خدا به جبهه رفتید باید قلباً و عملاً لحظه ای از یاد خدا غافل نباشید چون یاد خدا از طرفی موجب اطمینان قلب و از جانب دیگر موجبات زنده نگهداشتن عظمت خدا را آماده می سازد. اعمال و رفتار وی آنچنان الهی شده بود که ذره ای ریا و خودپسندی از وی مشاهده نمی شد. 

ابراهیم بعد از شرکت در عملیات بیت المقدس و آزادی خرمشهر و سپس در عملیات رمضان و اصابت ترکش خمپاره به بدن او حدود دو ماه در بیمارستان بستری شد و با بهبودی نسبی به اسفندآباد برگشت ودر ضمن مسئولیت آموزش نظامی گروه مقاومت و کار کتابداری و تبلیغات را به نحو چشم گیری انجام می داد. و از اینکه به شهادت نرسیده بود ناراحت بود. 

از آنجائی که عشق به اسلام و قرآن داشت با عضویت در سپاه و طی کردن مراحل آموزشی عازم جبهه های غرب شد و با قلبی آکنده از عشق به مهدی موعود و امام خمینی در عملیات والفجر 2 به ندای سرور شهیدان لبیک گفت و با خون سرخش باب مجاهدان را رنگین نموده و به درجه رفیع شهادت نائل گردید. 

 روحش شاد و راهش پر رهرو باد. 

 

گالری تصاویر