سه شنبه 28 اردیبهشت 1400

شهید نگهدار اسکندری نیا از شهدای عشایری استان چهارمحال و بختیاری

تاریخ خبر: سه شنبه, 7, 1400
اسکندری
ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان چهارمحال و بختیاری
شهید نگهدار اسکندری نیا از شهدای عشایری استان چهارمحال و بختیاری
نگهدار اسکندری نیا فرزند اسفندیار چهارم مهر 1345 در روستای گردو علیا از توابع شهرستان کوهرنگ به دنیا آمد .

شهید نگهدار اسکندری نیا فرزند اسفندیار چهارم مهر 1345 در روستای گردو علیا از توابع شهرستان کوهرنگ به دنیا آمد . تا پایان دوره ابتدایی درس خواند و. بیست و یکم مرداد 1363 در کردستان به شهادت رسید . وی وصیتنامه خود را اینگونه شروع کرده است :
نعلت خدا بر کسیکه بین مسلمین تفرقه می اندازد برادران عزیزم سلام علیکم در ضمن اینجانب نگهدار اسکندری نیا در جبهه هستم و وصیتنامه خودم را به این شرح به حضورتان می نویسم :
بسمه تعالی
برادر گودرز و برادر سیاوش و برادر نصرالله امیدوارم که وقتی من به شهادت رسیدم با لب خندان به سر قبر من بیائید تا من را خشنود نمائید . در ضمن من به شما می گویم ولی گناهم گردن کسی که به این سخنها عمل نکند . ضمنا اگر من لیاقت شهادت را داشتم و به شهادت رسیدم : اول اینکه برای من ناراحت نباشید . دوم اینکه برای من لباس سیاه نپوشید . سوم اینکه وقتی سر قبر  من می آئید با صدای بلند گریه نکنید و خودتان را اذیت نکنید و در مسجد مراسم قرآن بگیرید تا هم برای سلامتی خودتان و هم برای شهیدان اسلام قران بخوانند و حق ندارید یک مرغ هم برای فاتحه خوانی من سر ببرید فقط حق دارید یک چای به هر کس که آمد بدهید آنهم اگر نشد و با همدیگر خوب باشید .