دوشنبه 26 اسفند 1398

شهید حبیب الله موذنی

شهید حبیب الله موذنی
نام
حبیب الله
نام خانوادگی
موذنی
نهاد اعزام
بسیج
وضعیت تاهل
مجرد
تاریخ تولد
1347
تاریخ شهادت
1364/2/22
شغل شهید
دامداری و کشاورزی
زندگی نامه

زندگینامه

حبیب الله مؤذّنی فرزند محمد در سال 1347 در روستای چهکندمود از توابع شهرستان بیرجند در خانواده ای باایمان دیده به جهان گشود. دوران کودکی را در کنار پدر و مادر در روستای زادگاهش گذراند. قرآن را در کنار پدرش آموخت و تا آخر زندگی پربارش مأنوس با قرآن بود و بسیار زیبا آن را تلاوت می کرد. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش به اتمام رساند. سپس برای ادامه ی تحصیلات، عازم شهر بیرجند گردید و دوران راهنمایی و دبیرستان را تا سال سوم با موفقیت به پایان رساند.

حبیب الله از ارادتمندان اهل بیت علیهم السلام پیامبر به خصوص سرور و سالار شهیدان کربلا بود؛ او در کلیه ی مراسم مذهبی و دعاها با شور و شوقی خاص شرکت می کرد و عاشقانه در هیأت های عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) حضور داشت.

در سال سوم دبیرستان تحصیل می نمود که به فرمان رهبر و مقتدایش در بسیج ثبت نام نمود. پس از طی دوره ی آموزش همراه لشکر 5 نصر به عنوان امدادگر عازم جبهه شد. او سه مرتبه به جبهه اعزام گردید و جمعاً مدت حدود 9 ماه دلاورانه در صحنه های دفاع مقدس حضوری فعال و چشمگیر داشت.

سرانجام در آخرین اعزامش که به عنوان بی سیم چی گردان در عملیات بدر در منطقه ی عملیاتی شرق دجله حضور یافته بود، پس از مقاومت و نبردی دلاورانه در تاریخ بیست و دوم اردیبهشت ماه سال 1364 در سنّ 17 سالگی به درجه ی رفیع شهادت نایل گردید.

پیکر پاک شهید مدت ها مفقودالاثر بود تا این که توسط گروه تفحص شناسایی گردید و پس از تشییع بر دوش امت شهیدپرور در بیرجند در زادگاهش به خاک سپرده شدImage removed.

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه جدید