شنبه 29 شهریور 1399

سرکشی مسئول نمایندگی ناحیه عشایری از خانواده شهید عشایر شهریار کریمی

تاریخ خبر: دوشنبه, 27, 1399
ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان چهارمحال و بختیاری
سرکشی مسئول نمایندگی ناحیه عشایری از خانواده شهید عشایر شهریار کریمی
مسئول نمایندگی ناحیه عشایری گفت: ما هرچه داریم از برکت خون شهداست ووظیفه ماست که از خانواده محترم شهدا سرکشی نموده وعلاوه بر حل مشکلات آنها از این خانواده ها روحیه کسب نمایم.

ابوالقاسم قربانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج عشایری به همراه فرمانده  حوزه صمصامی از خانواده شهید شهریار کریمی در روستای بهمن آباد دیدار کردند.

قربانی ضمن دلجوی از مادر شهید شهریار کریمی گفت :ما هرچه داریم از برکت خون شهداست ووظیفه ماست که از خانواده محترم شهدا سرکشی نموده  وعلاوه بر حل مشکلات آنها از این خانواده ها روحیه کسب نمایم.

شهید شهریار کریمی  فرزند باباجان در سال 1350 در روستای بهمن آباد از توابع صمصامی دیده به جهان گشود . شهید تحصیلات خود رادر سال1357 به دلیل نبود مدرسه درروستا در شهرکرد در خانواده یکی ازاقوام خودآغاز نمود دوری ازخانواده برای یک کودک 6ساله واقعا سخت بود اما با سعی و تلاش توانست تا پایه چهارم درشهرکرد بماند وبا ساخت وافتتاح مدرسه درروستا  پایه پنجم خود را  درمدرسه ولایت فقیه بهمن آباد باموفقیت گذراندبه علت نبود مدرسه راهنمائی شهید بزرگواردوباره مجبور شد برای ادامه تحصیل به شهرکرد برود ودرسال 1362در مدرسه راهنمائی منصور کوهی آن زمان با چند نفر دیگر ازدآنش آموزان منطقه دوران راهنمائی خود را شروع کرد.

شهید بزرگوار دوران راهنمای راباموفقیت به اتمام رساند تااینکه درسال 1364داوطلبانه به جبهه اعزام شد ودر آغاز سال تحصیلی1365 دوباره در پایه اول دبیرستان در رشته علوم تجربی مشغول تحصیل شد که طاقت نیاورد ومشتاق جنگ علیه دشمن شد ودر همان سال به درجه رفیع شهادت نائل گردید.

 مادر شهید از فرزند شهیدش چنین گفت: شهید همواره به یاد نماز بودند تا صدای اذان را می شنید دست از کار می کشید ومشغول نماز ودعا می شددیگران را نیزبه این فریضه الهی دعوت می کردند چندین وچند بار در جمع خانواده ودوستان بیان نموده بود که انسانی که نماز نمی خواند کافر است از خوبیهای نماز وخیر وبرکت آن در زندگی انسان و هم چنین اجر اخروی آن سخن به میان می آورد هرگز نماز او قضا نمی شد وبه تاخیر نمی افتاد .مادر از نماز های شب شهید می گوید :بیشتر مواقع با گریه وزاری وی در شب بیدار میشدم به خصوص همان سالی که ایشان رفتند وشهید شدند وقتی بیدار می شدم دیدم به سجده رفته واز خدا طلب استغفار میکند

  مادرشهید همچنین گفت: شهید کریمی سال1362با اینکه فقط 12سال سن داشتند در جهاد آن زمان مشغول به کار شد .با اینکه برادرهای بزرگتر وپدر راضی به کار کردن وی نبودند ومی گفتندکه با توجه به سن کم شما ممکن است از الان به بدن خود آسیب برسانی امابه هر صورتی که ممکن بود آنها را راضی کرد ومشغول کار کردن شد تابستان به کار گری می پرداخت ودر جمع آوری محصولات کشاورزی نیز به خانواده کمک میکرد دوران زندگی وتحصیل شهید دوران کودکی را باخانواده عشایری خودسپری کرد. باپیروزی انقلاب اسلامی خانواده شهید به دلیل تحصیل فرزندان دیگر زندگی عشایری را کنار گذاشته ودر روستای اسبور آن زمان وبهمن آبادکنونی از توابع بخش دوآب صمصامی شهرستان کوهرنگ استان چهارمهال بختیاری تا به امروز ماندگار شده اند. 

شهید کریمی در تاریخ 22/10/1365در عملیات کربلای 5 به درجه رفیع شهادت و به دوستان شهیدش ملحق شد.

افزودن دیدگاه جدید