پنجشنبه 18 خرداد 1402

عشایر در طول تاریخ پرچمدار افتخار و عظمت ملت ایران بوده اند

تاریخ خبر: دوشنبه, 30, 1401
سزدار
سردار سلیمانی در شب شعر شعر شهدای ایل در شهرکرد:
عشایر در طول تاریخ پرچمدار افتخار و عظمت ملت ایران بوده اند
رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: جامعه عشایری کشورمان در طول قرون متمادی پرچمدار افتخار و عظمت و عزت و دیانت ملت ایران بوده است.

آیین شب شعر شهدای ایل در راستای کنگره ملی 11هزار شهید جامعه عشایری کشور در فرهنگسرای بزرگ شهرکرد برگزار و شعرای اقوام مختلف به قرائت اشعار به زبان محلی پرداختند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، گفت: جامعه عشایری کشورمان در طول قرون متمادی پرچمدار افتخار و عظمت و عزت و دیانت ملت ایران بوده است.

سردار سلیمانی با اشاره به مضامین اشعار شاعران عشایر در این برنامه، اظهار کرد: همین طور که شعرا در شعرهای خود با مضامین دینی و مضامین اسلام ناب و همراهی و تبعیت از امامت و ولایت و مراجع، شجاعت و مقاومت، دشمنی با دشمنان اسلام و خدمتگزاری و فداکاری در راه اسلام عزیز و میهن اسلامی و مردم فداکار ایران سخن گفتند، اینها ویژگی های برجسته جامعه عشایری کشور ما بوده، هست و خواهد بود.

این مقام مسئول ادامه داد: عشایر هم در قبل از انقلاب اسلامی عامل این عزت و عظمت برای ملت عزیزمان بوده اند و هم در دوران پیروزی انقلاب اسلامی و بویژه در دوران دفاع مقدس که تقدیم 11هزار شهید سند گویای این سخن است.

وی به همراهی عشایر با نهضت امام خمینی (رحمت الله علیه) از دوران خرداد 1342 و فشار رژیم پهلوی بر ایشان و قصد دستگیری معظم له اشاره کرد و با یادآوری نامه رئیس ایل پاپی از لرستان به حضرت امام(رحمت الله علیه) به نیابت از عشایر کشور و اعلام آمادگی عشایر برای جهاد در راه آرمان های مرجعیت جهان تشیع اظهار کرد: حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه) در پاسخ به این نامه ضمن تشکر مرقوم فرمودند: عشایر ذخایر حضرت بقیه الله الاعظم هستند؛ سخنی که بعد از انقلاب اسلامی امام راحل به تعبیر دیگری فرمودند؛ عشایر ذخایر انقلاب هستند.

سردار سلیمانی گفت: و این حقیقتی است که در کلام مولا و مقتدایمان حضرت امام خامنه ای عزیز مدظله العالی هم بارها تکرار شد در سفرهایی که به استانها تشریف می بردند و در دیدار با عشایر سجایای عشایر را بیان می کردند و از فداکاری و دیانت و ولایتمدار عشایر سخن می گفتند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای ستاد کنگره ملی 11هزار شهید جامعه عشایری کشور اظهار کرد: معظم له در این دیدار هم جملات بسیار قوی و رسایی در وصف عشایر کشور و قدرشناسی از عشایر و شهدای عشایری و سجایای عشایر بر زبان مبارک جاری کردند که برای همه ما درس است و در روز اجلاسیه این کنگره پخش می شود.

این مقام مسئول با اشاره به جنگ ترکیبی دشمنان انقلاب اسلامی، گفت: همه ما در عرصه جهاد تبیین مقابل جنگ ترکیبی دشمنان قرار داریم.

سردار سلیمانی افزود: همه این اشعاری که قرائت شد با زبان شعر و با هنر شعر جهاد تبیین بود و مشخص بود که همه سازندگان این مضامین هنرمندانه و هوشمندانه به شرایط موجود و مختصات فعلی انقلاب اسلامی و میهن اسلامی و ملت بزرگ ایران آگاهی دارند، که این نشان دهنده حد ممتاز و اعلای بصیرت عشایر ما در حال حاضر است .

وی، جهاد تبینی در مقابل دشمن و کنش گری فعال برای خنثی سازی عملیات روانی و ترفندهای دشمنان اسلام در فضای مجازی را مورد تأکید قرار داد.

عشایر در طول تاریخ پرچمدار افتخار و عظمت و دیانت ملت ایران بوده اند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، القای یأس و ناامیدی به مردم در فضای مجازی و احساس پوچی و رسیدن به بحران هویت را از توطئه های دشمنان برشمرد و گفت: دشمنان ما آنچنان بی رحمانه بر ملت ایران می تازند که با تمسک به پوچی، نا امیدی و یاس را به ملت ایران القا می کنند، در حالی که آینده کاملا روشن و مسیر ملت ایران در شرایط سعودی قرار دارد، اما مشکلاتی هم در این بین وجود دارد.

وی تأکید کرد: استمرار راه شهدای عزیز و 11هزار شهید عشایری این است که هرکدام از ما یک افسر جهاد تبیین باشیم.

افزودن دیدگاه جدید

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.