شنبه 20 خرداد 1402

شعر رگه های نبوغ هنری یک جامعه را نمایان می کند

تاریخ خبر: دوشنبه, 30, 1401
سعیدی
رئیس سازمان بسیج عشایری کشور:
شعر رگه های نبوغ هنری یک جامعه را نمایان می کند
سرهنگ احمد سعیدی در آیین شب شعر شهدای ایل در کنگره 11هزار شهید جامعه عشایری کشور گفت: هر جایی قرار است برای شعر ارزش گذاری کنیم هدف سرودن آن مطرح می شود.

سرهنگ احمد سعیدی رئیس سازمان بسیج عشایری کشور در این مراسم که با عنوان "شهدای ایل" نامگذاری شده با اشاره به چرایی و چیستی برگزاری شب شعر در حاشیه کنگره ملی 11 هزار شهید جامعه عشایری گفت: اساسا شعر رگه های نبوغ هنری یک جامعه را نمایان می کند و مثل هنرهای دیگر نشان از استعدادهای یک جامعه دارد.

رئیس سازمان بسیج عشایری با اشاره به جایگاه ویژه شعر در جوامع بشری و آموزه های اسلام و خاصه نزد مقام معظم رهبری، از آن بعنوان یکی از ابزار هدایت انسان نام برد و گفت: هر جایی قرار است برای شعر ارزش گذاری کنیم هدف سرودن آن مطرح می شود.

رئیس سازمان بسیج عشایری کشور ادامه داد: شهدا در ایران در مقاطع مختلف به ویژه دوران دفاع مقدس به خوبی ایفای نقش کردند.

سعیدی عنوان کرد: چون عشایر با طبیعت خو دارند و از قید و بندها رها هستند غالبا شعرای حماسی پرورش داده و در میان خشم برنوهای خود شعرهای لطیفی دارند و بر روی این برنو شعرهایی به قدمت تاریخ هک شده است.

وی از علاقه عشایر به شاهنامه یاد کرد و گفت: ظرفیت بالقوه ای در بین عشایر وجود دارد که شب شعر شهدای ایل مقدمه ای بر این موضوع است.

افزودن دیدگاه جدید

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.