دوشنبه 7 فروردین 1402

شهید مدافع حرم حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی قلی زاده از شهدای عشایر قشقایی استان چهارمحال و بختیاری

تاریخ خبر: شنبه, 13, 1399
شهید قلی زاده
شهید شاخص جامعه عشایری سال 1399
شهید مدافع حرم حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی قلی زاده از شهدای عشایر قشقایی استان چهارمحال و بختیاری
حجت‌الاسلام محمدعلي قلي‌زاده، فرزند لال احمد متولد ۱۳۴۹ در یک خانواده محروم و مذهبی در منطقه عشایری نقنه از توابع شهرستان بروجن و ایل غیور قشاقی می باشند.

حجت‌الاسلام محمدعلي قلي‌زاده، فرزند لال احمد متولد ۱۳۴۹ در یک خانواده محروم و مذهبی در منطقه عشایری نقنه از توابع شهرستان بروجن و ایل غیور قشاقی می باشند. آخرین مسئولیت ایشان باعنوان مسئول نمايندگي ولي فقيه در يگان امنيتي سپاه علي ابن ابيطالب(ع) استان قم بوده که در سال ۱۳۹۴ در جريان عمليات آزادسازي نبل و الزهرا در سوريه به درجه رفيع شهادت نائل آمدند.
________________________________________

خصوصیات و شاخصه های اخلاقی شهید؛
كم‌حرف و پرعمل:
حمله تكفيري‌ها به سوريه و عراق و وحشي‌گري‌هايشان دل هر مسلماني را به درد مي‌آورد و ديدن همين جنايت‌ها باعث شد شهيد قلي‌زاده با نشاط روحي، تقوا و روحيه بالا پيگير اعزامبه سوريه شوند. من خبر نداشتم ايشان مدت‌ها به دنبال موافقت براي اعزام به سوريه است. يكي از ارزش‌هاي اصيل شيعه، دفاع از حرم عصمت و طهارت است و دفاع از حريم اسلام براي شهيد قلي‌زاده بسيار اهميت داشت.
ايشان در بيشتر مباحث عمل‌كننده بود تا بخواهد حرف بزند. انسان بسيار كم‌حرفي بود. در جلسات كاري هم فردي وزين و متين بود و سعي مي‌كرد كمتر انتقاد كند و اشكال بگيرد. نقد و نظر داشت ولي معمولاً به ما مي‌گفت شما صحبت كنيد. كم‌حرف بود و به ضرورت حرفي را بيان مي‌كرد. به نظرم ايشان نمي‌خواست در اين مسائل تظاهري داشته باشد و همه جا اعلام كند و خيلي آرام و بي‌‌سر و صدا كارش را مي‌كرد. شهيد بسيار دلِ رئوف و مهرباني داشت. اگر زماني در مسائل كاري با كسي تند مي‌شد، سريع مي‌رفت و متواضعانه عذرخواهي مي‌كرد. حتي اگر طرف مقابل از خودشان خيلي كوچكتر بود باز هم همين كار را انجام مي‌داد
                                                                                                                                                                                                         

افزودن دیدگاه جدید

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)
Answer this question to verify that you are not a spam robot.